כלים שיווקיים אפקטיביים לעסקים קטנים

תהליך שיווק לעסקים קטנים מתחיל עם איסוף המלצות ותחקור של לקוחות של העסק- הם יוכלו לספר לנו ממה הם מרוצים וגם ממה לא. זה יעזור לנו למקד את המסרים שלנו וגם להשתפר. לאחר בדיקת הצרכים, הרצונות וההעדפות, מאפייני קהלי היעד והתאמת המוצר או השירות המתאים, נוכל להתחיל לתכנן את הפעילויות.

איך צריך לתכנן פעילות שיווקית לעסק קטן?

כדי לתכנן את הכלים נצטרך לעבוד בשלבים. ישנם עסקים שיכולים לבצע השקעות גדלות יחסית בהתחלה במטרה לגדול מהר. עסקים אלו אינם רבים. איך זה עובד? נתחיל ביישום פעולות שיווקיות שיביאו אלינו לקוחות, שיביאו אלינו כסף, שנוכל להשקיע בחזרה בעסק ולגדול. בזהירות.

 אילו פעילויות נבצע בפועל?

איתור גורמים מפנים– נאתר גורמים מפנים שיכולים להפנות אלינו כמות לקוחות גדולה (שווה להשקיע בהם!) וניצור אצלם מוטיבציה להפנות אלינו. שיתופי פעולה ממוקדים – כל שיתוף פעולה שבנוי נכון, עם עסקים שעובדים עם אותו קהל יעד אבל לא מתחרים איתנו, יכול להניב תוצאות מצוינות. כאשר אנו מנסים ליצור שיתוף פעולה כזה, חשוב להבין מי יכול לתת מה ומה אנחנו צריכים. לדוגמא- עסק חדש עם מוצר נפלא אך ללא לקוחות יכול לשתף פעולה עם עסק ותיק אשר יש לו כמות לקוחות גדולה. העסק החדש יתן תלושי הנחה או התנסות חינם ללקוחות העסק הותיק אשר מעוניין להגדיל את היקף העסקאות. לדוגמא- קנה בגדי ילדים ב400 שח ותקבל כניסה חינם למשחקיה באותה עיר. מה חשוב לבדוק בשיתוף פעולה כזה? רמת הזהות/ הדומות בקהל היעד, מטרות של כל צד, האם לכל צד “נכסים” אחרים- למשל- אם שני העסקים מעוניינים בחשיפה ולאף אחד מהם אין כמות לקוחות גדולה, זה לא יעבוד. לקוחות משמעותיים (מובילי דעה)– כאלה שיודעים לרוץ לספר לחבר’ה כשהם מרוצים וכאלה שהשם שלהם ברשימת הלקוחות יביא לקוחות נוספים. פעילויות חשיפה– ננסה לייצר חיבורים תקשורתיים ופעילויות בעלות משמעות מבחינה תקשורתית ונעביר אותם לעיתונאים/ אתרים משמעותיים. נטוורקינג– נעשה networking בכל מקום שנוכל וכמובן נשתמש בכלי שאי אפשר בלעדיו- האינטרנט.

שיווק באמצעות האינטרנט

האינטרנט. מילה ענקית שכוללת אין ספור אפשרויות פרסום וחשיפה, חלקן עולות כסף וחלקן חינמיות (אבל עולות זמן רב). אז אם כבר ברור לכם מהם היתרונות שלכם לעומת המתחרים, למי אתם פונים ועם איזה מענה, תוכלו להתקדם ולהחליט- מה עושים באינטרנט? אנחנו נעזור לכם לעשות סדר בבלגן ולהחליט:
  • האם להשקיע באתר (או האם יש צורך בשדרוג האתר הקיים) או בדף נחיתה. מה צריך לכלול האתר? האם האתר שלכם מניע מספיק לפעולה?
  • האם כדאי לפרסם בגוגל אדוורדס? אם אתם עסק מתחום מאד מאד תחרותי ייתכן שפשוט חבל על הכסף שלכם… אבל אם לא, יכול להיות שזו תהיה אחת ההשקעות הטובות שתעשו בעסק שלכם. אם כן- האם כדאי לעשות REMARKETING?
  • מדיה חברתית – האם יש אתרים או פורומים בהם קהל היעד שלכם גולש? איך תוכלו להיחשף שם?
  •  האם לשלוח ניוזלטר? איך לכתוב תכנים איכותיים (שגם גוגל וגם הלקוחות שלכם יאהבו)
  • מה עושים עם רשימות התפוצה? איך שולחים מיילים בצורה חוקית? איך אפשר למדוד את התוצאות ולנתח את הפעילות?
כאמור, מגוון הפעילויות האפקטיביות שניתן לעשות בעסק קטן הוא עצום. צריך להתחיל בתכנון מדויק וזהיר שיתאים למשאבים המוגבלים ביותר בעסק קטן- זמן וכסף. אל תשכחו שאנחנו נמצאים כאן כדי ללוות, להדריך וגם לבצע. איתכם. עבורכם. החלטתם להקפיץ את העסק שלכם מדרגה אחת למעלה? התקשרו אלינו לטלפון 03-5403905 ואנו נשמח לסייע לכם! פגישת ההיכרות והקפה שלנו- ללא תשלום