PRACTIC תצליח עבורכם בשיווק
ואתם תהיו פנויים לעסוק במקצוע שלכם

תכנית שיווקית ממוקדת ויישומית

ניהול ויישום התוכנית הלכה למעשה

שיווק באינטרנט – ניהול ובקרה

פגישת אסטרטגיות ייזום והשתתפות

תכנון ברור מותאם תקציב

אולי יעניין אותך גם: 

מהי אסטרטגיה שיווקית?

אסטרטגיה שיווקית היא התשתית עליה בנויה פעילות שיווקית של הארגון והיא נותנת מענה להתמודדות העסק מול המתחרים השונים ולתהליכים של מיתוג ובידול. זהו תהליך קצר וממוקד הבנוי  על תהליכים של תחקור ותכנון, להם שותפים גם מנהלי החברה. מעורבותם של אלה תסייע בהמשך למחויבות ולמודעות לפעול בהתאם לקו המנחה שהוגדר באסטרטגיה.

אסטרטגיית שיווק הינה תכנית מקיפה אשר מגדירה את פעילות החברה או העסק ומתייחסת למספר גורמים עיקריים: 

מטרות ויעדים – לטווח ארוך ולטווח קצר

קהל היעד– מיהו הלקוח הפוטנציאלי של העסק שלי? מהם רצונותיו והעדפותיו?

מאפייני המוצר או השירות – התכונות והתועלות הגלומות בו עבור הלקוח

הצעת הערך של החברה– המסרים השיווקיים של החברה צריכים לתקשר את הבידול של מוצרי החברה, אשר יגרמו ללקוח לרכוש את המוצר שלכם ולא את המוצר המתחרה או החלופי

התכנית תשמש כאבן דרך בכל תהליך של קבלת החלטות בחברה- החלטות על מאפייני המוצר או השירות, הפצה, שיתופי פעולה, תעדוף של פעילויות שיווקיות הכולל התקשורת השיווקית ועוד.

התהליך כולל: היכרות עם החברה ומוצריה/שירותיה, ניתוח נתונים – לקוחות, מוצרים רווחיים, אפקטיביות הפעילויות השיווקיות והדיגיטל, הגדרת / דיוק הצעת הערך, מסרים שיווקיים, יצירת בידול ומיצוב, ערוצי גיוס לקוחות, גורמים מפנים ושיתופי פעולה.


כל התהליכים שיתקיימו בחברה לאחר הגדרת האסטרטגיה השיווקית, בטווח הקצר ועד הטווח הארוך, יבוצעו בהתאם למדיניות שהוגדרה.  מה שיפשט את כל תהליך קבלת ההחלטות בארגון, יעלה את רמת האפקטיביות ויגדיל באופן משמעותי את רווחי החברה.

על מנת לקבוע את האסטרטגיה עלינו לענות על מספר שאלות:


צרכים – מהם הצרכים של קהל היעד שלנו? האם המוצר שלנו עונה עליהם טוב מהמתחרים? האם עלינו לפתח קו מוצרים או שירותים אשר נותן מענה טוב יותר לצרכים אלו או להדגיש תכונות מסוימות במוצר הקיים? מהם הצרכים של הלקוחות ברמת השירות?

פלח השוק – מהם פלחי השוק הרלוונטיים למוצר שלנו? מהם הצרכים של כל אחד מהם? אילו תועלות נוכל להציע להם? איזה פלח שוק יהיה האפקטיבי ביותר עבורנו?

בידול –  מהם היתרונות המשמעותיים של המוצר או השירות שלנו לעומת המתחרים? או במלים אחרות – מהי נקודת החוזק שתסייע לנו להתמודד בצורה הטובה ביותר עם ומול התחרות?

מחיר – כיצד נתמחר את המוצר או השירות שלנו? האם נכון לנו יותר להיות יקרים או זולים מהמתחרים? האם נמכור את המוצר שלנו או את השימוש בו?

לפרטים נוספים התקשרו עכשיו לטלפון 077-9965414 או בטופס

אופן מימוש האסטרטגיה יושפע ממספר היבטים שחשובים לא פחות מהאסטרטגיה עצמה:

1)      תקציב

2)      מספר קהלי יעד והחפיפה/שוני ביניהם

3)      אופן היישום המועדף.

שאלות ותשובות בנושא אסטרטגיה שיווקית

באיזה שלב כדאי לתכנן אסטרטגיה שיווקית?

בשלב מוקדם ככל האפשר. לקוחות מגיעים אלינו למשרד אחרי לא מעט מאמצים עצמיים בתחום השיווק – כאשר סיימו את בניית האתר, עיצוב הלוגו, פרסום וקידום אורגני.אולם, כאשר אנו בוחנים את כל הצעדים יחד, אנו מגלים שבחלק מהמקרים אין עקביות, אין שפה אחידה, יש פניה מרובה לקהל יעד אחד על חשבון אחרים וכיוצא בזאת, מה שפוגע בתוצאות העסקיות.

האם רק חברות גדולות זקוקות לאסטרטגיה שיווקית?

מקובל לחשוב כי אסטרטגיה שיווקית נחוצה רק בחברות גדולות, אולם לא כך הדבר. אמנם המודעות לצורך באסטרטגיה שיווקית גבוה יותר בחברות גדולות (גם אם על פי הנתונים הדבר אינו מבוצע בשיעור גבוה דיו), על העסק הקטן או הבינוני לעסוק בנושא האסטרטגיה אף יותר בשל המשאבים המוגבלים של כסף וזמן בפעילות השיווקית. בעסק הקטן כל פעילות שאינה מניבה תוצאות מבזבזת משאבים רבים ואינה מאפשרת פעילויות חלופיות, אשר תוצאותיהן העסקיות יהיו טובות יותר.

אסטרטגיה שיווקית ב – Practic

לכל אורך בניית התכנית חושב הצוות שלנו על יישום!  לכל חלק באסטרטגיה חייב להיות ביטוי יישומי ולא להשאר ברמה של חזון או של גרפים צבעוניים על הלוח!

צוות Practic צבר נסיון רב בעבודה עם חברות ועסקים בגדלים שונים, אשר בנו אסטרטגיה שיווקית ויישמו אותה בעזרתנו עד להצלחה.

האם לעסק שלכם יש כבר אסטרטגיה שיווקית? אם לא,  צוות Practic נמצא כאן עבורכם עם נסיון רב בבניית אסטרטגיה שיווקית אפקטיבית.

רוצים לדעת עוד על אסטרטגיה שיווקית ב- PRACTIC ?

השירות ניתן על בסיס שעות ייעוץ וליווי שיווקי במסגרת הנקבעת בהתאם לגודל החברה, היקף הפעילות הצפוי ומטרות החברה. 
רוצים לדעת איך להשקיע פחות ולהשיג יותר?
צרו עמנו קשר ונשמח להזמין אתכם לפגישת היכרות ללא תשלום.

לפרטים נוספים התקשרו עכשיו – 077-9965414
הקפה מצוין. אתם בדרך?